Екологично чист материал
Уникална красота
Изключителна здравина
Защо да изберем дървен парапет?
Уникалността на дървения материал в комбинация с неговата екологична чистота го правят търсен в сферата на производството и монтажа на парапети. Парапетите от дърво са уникални със своето разнообразие от форми на отделните елементи, както и голямата гама от цветове, лакове и обработки на материала. Можете да избирате между дъб, бук, орех, череша, ясен, липа, иглолистна дървесина и др. Материалът задължително се импрегренира. Това удължава живота му с няколко десетилетия.
Модели Дървени парапети
PNS
Дървени парапети със стъклоДървените парапети със стъкло са красив избор, предоставящ уникален дизайн, безопасност и уют.
PNS
Дървени парапети с панаГлавната функция на дървените парапети с пана е декоративна. Те се отличават не само с красота, но и с уникален дизайн.
Гаранция
Гаранцията, която даваме за нашите профили, е 10 години - период, в който Ви гарантираме спокойствие и сигурност.
Сервиз
Отстраняването на повреди и дефекти се извършва в максимално кратки срокове в гаранционния или извънгаранционния период на обслужване.
Технически особености
Дървените парапети се изработват от различни видове дървесина. Колонките и ръкохватките им са със специфична форма според предпочитанията на клиента. С цел постигане на по-голяма здравина могат да бъдат монтирани балюстри. Анкерирането на колонките към стоманобетонната конструкция на сградата става чрез химически анкери. Захващането на ръкохватката към тях се осъществява чрез винтове и стоманени елементи. Дървесината се импрегнира, за да бъде предпазена от дървоядните насекоми, плесените и гъбите. Формата на колонките и ръкохватките се постига чрез струговане и фрезоване. За подчертаване на дървесната шарка материалът може да се полира или грундира в избран от клиента цвят. Лаковото покритие прави повърхността по-устойчива на износване.
Полиране
Първо, дървесината се шлифова добре. Върху повърхността ѝ се капват няколко капки масло (най-често ленено или друго масло с растителен произход), избърсва се с парцал. След това полирането може да започне. Процесът има три основни етапа: запълване на порите и заполирване (грунд); същинско полиране; последна фаза на полирането - отполирване. Ако дървесината е по-твърда и има по-малко пори, се полира по-лесно. Когато дървесината е по-мека или с по-едри пори, е необходимо предварително запълване на порите чрез посипване на фин прах от пемза. По този начин след добро шлифоване се постига блясък на повърхността.
Лакиране
След шлифоването, забърсването и изсъхването идва ред на лакирането на грундирания или негрундиран парапет. Върху него се нанасят един или повече пластове лак. Независимо дали се работи с бояджийски пистолет, мека четка или валяк, лаковете по правило се нанасят само в една посока - надлъжно или напречно на влакната. Избягват се изкривявания, за да се предотврати образуването на засукани лакови нишки.
Ръкохватки
- Ръкохватките за дървени парапети са с елегантни форми за удобен захват и красота на изделието.
- Ръкохватките се струговат и фрезоват в уникален за всеки отделен парапет вид.
- Дървените ръкохватки са захващат към стоманен профил с цел избягване на деформации.
- Дървените ръкохватки се импрегнират и боядисват с лазурен или друг корозоустойчив лак.
Колони
- Колонките и балюстрите за дървени парапети всеки път са с индивидуален дизайн
- Фигурални форми за постигане на възможно най-голяма здравина и красота на изделието.
- Колонките и балюстрите се струговат и фрезоват в уникални за дървените парапети форми.
- Можете да избирате между дъб, бук, орех, череша, ясен, липа и иглолистна дървесина
- Материалът задължително се импрегренира.